Galeria

Licznik odwiedziń

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj52
mod_vvisit_counterWczoraj234
mod_vvisit_counterW tym tygodniu458
mod_vvisit_counterOstatni tydzień863
mod_vvisit_counterTen miesiąc286
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc3962
mod_vvisit_counterOd początku97739

Obecnie: 1 guests, 1 bots online
Twoje IP: 54.90.133.10
Dziś: Wrz 02, 2015
Konkurs Matematyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ilona Kwietniowska   
wtorek, 15 stycznia 2013 16:09

XI Rzeszowski Konkurs Matematyczny  /XI RKM/

dla Uczniów Szkół Podstawowych „Młody Matematyk”

Organizatorzy

Organizatorami konkursu są: Oddział Podkarpacki Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, Komitet XI RKM „Młody Matematyk” oraz Przewodniczący Szkolnych Komisji Konkursowych.

Cele konkursu:

  • popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów,
  • motywowanie uzdolnionych matematycznie uczniów do nauki i nauczycieli do pracy
    z młodymi pasjonatami,
  • wprowadzenie uczniów w atmosferę przyszłych egzaminów i konkursów.

Uczestnicy

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych oraz uczniowie realizujący indywidualny tok nauczania z matematyki na poziomie szkoły podstawowej województwa podkarpackiego.

Etapy konkursu

Konkurs przebiega w dwóch etapach: szkolnym i finałowym.

Tematyka XI RKM Młody Matematyk

  • liczby i działania na nich,
  • własności figur,
  • łamigłówki i zadania logiczne,
  • zastosowania matematyki w praktyce.

Etap szkolny konkursu

odbędzie się  6 lutego 2013 r. o godzinie 9:00 i będzie polegał na napisaniu testu składającego się z zadań zamkniętych i otwartych. Czas pracy uczniów w czasie etapu szkolnego wynosi 60 minut. Prace uczniów są kodowane i powinny być poprawione w tym samym dniu, w którym odbywają się eliminacje.

Komitet Konkursu ustala listę uczniów zakwalifikowanych do etapu finałowego w terminie do siedmiu dni roboczych po otrzymaniu wszystkich protokołów od Przewodniczących Komisji Szkolnych. Do etapu finałowego zostaną zakwalifikowani wszyscy uczniowie, którzy zdobyli w eliminacjach szkolnych, co najmniej tyle punktów, ile wynosi minimum kwalifikacyjne ustalone przez Komitet RKM. Liczba uczestników etapu finałowego nie powinna być mniejsza od 30 uczniów.

 

Nazwiska uczniów zakwalifikowanych do finału konkursu zostaną przesłane na podany przez szkoły adres e-mail oraz ukażą się na stronie: www.snm.edu.pl/oddzialy/podkarpacie.

 

Finał konkursu

odbędzie się 27 kwietnia 2013 r. o godzinie 10:00 w Zespole Szkół Nr 6 - Szkole Podstawowej nr 28 w Rzeszowie, ul.  Solarza 12. Zestaw konkursowy będzie składał się z 4 zadań otwartych. Czas pracy uczniów w czasie etapu finałowego wynosi 60 minut. Zadania finału zatwierdza Przewodniczący Komitetu RKM Młody Matematyk i są one poufne. Prace uczniów są kodowane – uczeń otrzymuje pasek

z trzycyfrowym kodem, wpisuje na nim czytelnie swoje imię i nazwisko, nazwę szkoły, do której uczęszcza, nazwisko nauczyciela uczącego, następnie wkłada ten pasek do koperty, a kod wpisuje na każdej kartce swojej pracy. Prace są rozkodowane po sporządzeniu listy laureatów i wyróżnionych.

 

Zespół oceniający etap finałowy powołuje Przewodniczący Komitetu RKM. Prace powinny być poprawione w tym samym dniu, w którym odbywają się eliminacje. Nazwiska laureatów

i wyróżnionych w konkursie uczniów zostaną przesłane na podany przez szkoły adres e-mail oraz ukażą się na stronie: www.snm.edu.pl/oddzialy/podkarpacie.

 

Koszty dojazdu do szkoły, w której odbywa się etap finałowy pokrywają uczniowie lub delegująca ich szkoła. Za bezpieczeństwo uczniów uczestniczących w etapie finałowym konkursu odpowiadają nauczyciele - opiekunowie oddelegowani z poszczególnych szkół. Uczniowie – uczestnicy etapu finałowego powinni zabrać legitymację szkolną.

 

 

Komitet Konkursu:

mgr Małgorzata Dziobak, mgr Anna Kulbida – Mróz  - nauczycielki ZS Nr 6 - SP 28,

mgr Małgorzata Pyziak – nauczycielka SP 25, mgr Maria Pleśniak – nauczycielka SP 2,

mgr Elżbieta Pruś – nauczycielka ZSP Nr 6 - SP 27, mgr Alina Mazera, mgr Beata Skrzynta – nauczycielki ZSP Nr 2 - SP 12,

mgr Małgorzata Maciesowicz ZS Nr 6 – SP 28 – przewodnicząca Komitetu XI RKM „Młody Matematyk”.

Poprawiony: wtorek, 15 stycznia 2013 16:13
 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.